meditown-academy

Funda Altındağ Exclusive

funda-altindag-logo

İletişim Bilgileri

Çalışma Saatleri

Randevu

Funda Altındağ Exclusive

Funda Altındağ Güzellik Merkezi, 2019 yılından bu yana Bursa Balat’ta hizmet veren merkezimizde edindiğimiz tecrübe, üst standartlardaki alt yapımız ve son teknolojiyi yakından takip eden uzman kadromuzun gücünü Meditown’da birleştirdik.

Merkezimizde son teknolojiye sahip medikal estetik cihazlar ile kişiye özel cilt bakımları, leke ve akne tedavileri, kalıcı makyaj, lazer epilasyon, zayıflama ve bölgesel incelme programları kalıcı sonuçlara vararak uygulanmaktadır.

Güzelliğe hizmet etmek bizim için mutluluktur.

Uzmanlık Alanları

Galeri

Estetisyenler

uz-estetisyen-funda-altindag-1

HIFU (Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason) Nedir?

HIFU açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir ve baş harflerinden oluşur. Ultrason enerjisi ile uygulanan HIFU, dermatoloji alanında cilt sıkılaştırma ve yüz germede kullanılan bir tedavi şekli olarak bilinmektedir. Bu yöntemde cildin en alt tabakasına inilerek bu bölgeye odaklanmış ses dalgaları yayılır, bu da ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar.Ayrıca cildin üst ve orta seviyelerine kolajen ve elastin sentezini harekete geçirerek, ciltte gençleşme etkisi göstermesine yardımcı olur. 

HIFU ile Yüz ve Cilt Gençleştirme Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason yani HIFU yönteminde, hedef bölgedeki moleküllerin titreşimini artırarak, ses dalgası ile dokulara odaklanılmaktadır. Bu işlemle birlikte ısı enerjisi ortaya çıkmaktadır. Bu bölgelerde ısı etkisi ile oluşan doku hasarı vücut tarafından yara dokusu olarak algılanarak yeni kolajen üretimi gerçekleşir. Bu yöntem yeni kolajen oluşumu ile ciltte sıkılaşma sağlayarak cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. 

HIFU ile Yüz Ve Cilt Gençleştirmenin Avantajları Nelerdir?

  • HIFU işlemi cilt yüzeyine herhangi bir kesik veya dikiş gerektirmez. Bu nedenle iyileşme süreci hızlıdır ve cerrahi riskleri yoktur. Ayrıca, işlem sonrası iz veya yara oluşması beklenmez.
  • HIFU işlemi genellikle tek seanstır. Etkisi kısa sürede fark edilmeye başlanabilir. Ciltteki sıkılaşma ve gençleşme süreci fazla kolajen üretimine dayanır ve bu süreç zaman içinde iyileşir.
  • HIFU işlemi sırasında hafif rahatsızlık hissi veya ciltte geçici kızarıklık olabilir, ancak bunlar genellikle hafif ve geçicidir. Ciddi komplikasyon oluşumu beklenmemektedir.
  • HIFU, ciltteki kolajen üretimini artırarak uzun süreli sonuçlar sağlar. Sonuçlar kişinin yaşam tarzına ve cilt tipine bağlı olarak değişebilir, etkisi genellikle 1- 1.5 yıl sürebilir.
  • HIFU, yüz, boyun, çene hattı, kaşlar, dekolte bölgesi ve vücudun diğer bölgeleri gibi farklı cilt bölgelerine uygulanabilir.
  • HIFU tedavisi, kişinin ihtiyaçlarına ve cilt durumuna göre özelleştirilebilir. Derinlik ve odak noktaları ayarlanabilir, böylece işlem kişiselleştirilebilir.
  • HIFU işlemi sonrası genellikle kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Bu, iş veya günlük yaşamı aksatma ihtiyacını azaltır.