meditown-academy

Op. Dr. Gülden Özden

op-dr-gulden-ozden-1

Op. Dr. Gülden Özden

Randevu

Hakkında

1983 yılında Bursa’da doğdu. Orta öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Ortaokul ve lise yılları boyunca okul takımında voleybol oynadı. Okul modern ve klasik dans gruplarında görev aldı, yarışmalara katıldı. Üniversite hayatına Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladı. Bir yıllık eğitimi tamamladıktan sonra cerrahi hayalinden vazgeçemeyeceğini anlayarak tekrar üniversite sınavına girdi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Altı yıl sonra mezun olup, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi boyunca birçok kongre ve sertifikalı eğitim programlarına katıldı. Uzmanlık eğitiminin içerisinde laparoskopik ve endoskopik cerrahi rotasyonu boyunca özellikle laparoskopik obezite ameliyatları ve obezitede endoskopik girişimlerle ilgili bilgi ve deneyimini arttırdı. 2016 yılında Türk Cerrahi Derneği yazılı yeterlilik sınavında başarılı olarak uzmanlık belgesini aldı. 2016-2019 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Mudanya Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

Uzman olarak çalıştığı yıllar boyunca özellikle meme cerrahisi ve medikal estetik uygulamalarla ilgili kongre ve eğitimlere katıldı. Hastalarıyla daha iyi iletişim kurabilmek ve sağlık için atılması gereken adımlarda destek olabilmek amacıyla Yaşam Koçluğu eğitimi alarak sertifikasyon programını tamamladı.
Op. Dr. Gülden Özden evli ve bir kız, bir erkek çocuk annesidir.

Eğitim Bilgileri

Mesleki Özel İlgi Alanları

Kurs ve Sertifikalar

Diller