meditown-academy

Uzm. Dr. Meriç Yıldız Yılmaz

dr-meric-yildiz-yilmaz-1

Uzm. Dr. Meriç Yıldız Yılmaz

Randevu

Hakkında

1991 Nevşehirdoğumludur. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Tıp eğitimi sırasında İtalya’da Modena e Reggio Emilia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalar yapmıştır. 

Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Bursa Uludag Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak görev almıştır. 2019 yılında uzman doktor ünvanını almaya hak kazanmıştır. 

Uzman doktor olarak Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nde mezoterapi, ozonterapi ve kupa tedavi polikliniklerini yürütmüştür. Bu süre zarfında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp ve sağlık bilimleri öğrencilerinin tıp ve anatomi eğitimlerinde görev almıştır.

Uzman doktor olarak birçok akademik ve kurumsal çalışmalar yaptıktan sonra medikal estetik ve tamamlayıcı tıp tedavileri alanında hastaları ile kendi kliniğinde tedavi planlamaları yapmaya devam etmektedir. 

Sağlık Bakanlığı Mezoterapi, Ozonterapi ve Kupa Tedavisi Sertifikasyon Programları’nda eğitmen hekim olarak ve bilimsel toplantılarda özellikle yüz anatomisi alanında meslektaşlarıyla tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir. 

Mezoterapi, ip askılama, dermal ve hibrit dolgutedavileri, botulinum toksin uygulamaları, ozonterapi, kupa tedavisi, kök hücre tedavilerinde  mesleki etik ve bütüncül yaklaşım ilkeleri ile ulusal ve uluslararası hasta kabulüne devam etmektedir. 

Eğitim Bilgileri

Verdiği Eğitimler

Kurs ve Sertifikalar

Katıldığı Kongreler

Bilimsel Yayınlar

Diller

Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Almanca.