meditown-academy

“Meditalks-Tıp Deyip Konuşanlar’’ medikal söyleşiler serisi ilk etkinliğini Kadınlar Günü’nde düzenledi.

meditalkspost-1

’Meditalks-Tıp Deyip Konuşanlar’’ medikal söyleşiler serisi ilk etkinliğini Kadınlar Günü’nde düzenledi.

Meditown tarafından düzenlenen ve devamı gelecek bir seri olan Meditalks, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Dijital Çözümler Derneği-FEMINUP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Merve Olgun’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Arada Laflayalım” söyleşisi ile başladı. Downtown Eğlence ve Yaşam Merkezi içerisinde bulunan DasDas Smash’te, Atış Grup’un kadın çalışanlarına özel düzenlenen söyleşide, kadın sağlığı başta olmak üzere çalışan kadınların cinsiyet temelli sorunları ele alındı.

Meditown Müdürü Buket Tanrıseven, 8 Mart’a özel hazırlanan programda kadın çalışma arkadaşları olarak bir araya geldiklerini, kazanımlar ve farkındalıklarla buradan ayrılacaklarını ifade ederek sözü Op. Dr. Merve Olgun’a bıraktı. Eğlenceli geçen “Arada Laflayalım” söyleşisinin ardından tekrar söz alan Tanrıseven, sadece belli bir sınıf kadının değil her sınıftan kadının fırsat eşitsizliği ve ayrımcılıktan nasibini aldığını dile getirerek, “Etkinlikler kapsamında ilk olarak FEMİNUP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Merve Olgun, kadın çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelerek kadın hastalıkları ve sağlıklı yaşam için neler yapılması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yaptı ve görünen o ki çok faydalı oldu. Meditown’un medikal söyleşiler serisi ‘’Meditalks-Tıp Deyip Konuşanlar’’ ın lansmanını da bu özel günde başlatmış olduk. Bu söyleşi serisini düzenli olarak, farklı branşlardaki uzmanlarımızın katılımıyla sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Atış’ın kadın çalışanları, eğlenceli bir bilgi testi de olan etkinlikte, kadın sağlığı konusunda hem bilgilerini yarıştırdı hem de yeni bilgiler ve bakış açılarıyla tanıştı. Kadınlar, Smash Restoran’ın enfes mutfağının tat kattığı etkinliten arada laflamak üzere memnuniyetle ayrıldı.

Son Yazılar

anne-sutu-ve-beslenme
Anne Sütü ve Beslenme
kadinlarda-cinsel-islev-bozukluklari
Kadınlarda Cinsel İşlev Bozuklukları
icinizden-gelen-guzellik-kok-hucre-ile-genclesin-4
Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

İletişim Formu