meditown-academy

Muayenehaneler

Sorularınız

Projenin doğuş hikayesi nedir, öncelikli olarak sizden bunu dinlemek isteriz?

Meditown Yönetimi olarak ’Yeni nesil sağlık deneyimi’ anlayışımız doğrultusunda geleneksel sağlık hizmetlerine yönelik yenilikçi yaklaşımımız ile hasta ve hasta yakınlarının maksimum konforunu, hem ruhsal hem fiziksel sağlıklarının olabileceği en iyi durumda olmasını odağımıza alarak bu projeyi hayata geçirdik.

Sağlık alanında yaşanan değişim ve dönüşümlerin ardından insan merkezli tasarım yaklaşımlarının devreye girmesiyle birlikte sağlık sistemi de bu yönde değişim göstererek hasta ve hasta yakınını odağına almıştır.

Bu tasarım anlayışıyla Bursa'nın en modern muayenehanelerine ev sahipliği yapmaya hazır olan Meditown; sağlık profesyonellerinin, hastaların ve hasta yakınlarının değişen ihtiyaçlarına uygun modern çözümler sunarak hizmet kalitesini artırma amacıyla tasarlandı.

Meditown nerede? Konum olarak avantajlarından bahseder misiniz?

Meditown, Bursa'nın en çok nüfusa sahip ilçesi Osmangazi ile en hızlı gelişen ve büyüyen ilçesi Nilüfer’in kesişme noktasında yer alan Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi’nin içinde konumlandırılmış bir projedir.

Avantajlı konumu, kolay ulaşılabilirliği ve içerisinde yer alan Intercontinental Otel, DasDas Gösteri Sanatları Merkezi, müze, sinema, konutlar, dünyaca ünlü markaların dükkanları ve restoranlarıyla Downtown yıllık 8 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük karma projesi Downtown’un içerisinde 8800 metrekare üzerine inşa edilen Meditown; Bursa'ya sağlık alanında yeni bir nefes getirecek konseptiyle hem sağlık hem de sosyal yaşam bir arada sunmaya hazırlanıyor.

Toplamda kaç adet sağlık ofisi var projede? Her branştan hekimin kullanımına uygun olarak mı tasarlandı?

Yatay yerleşim mimarisinde toplamda 32 adet anahtar teslim sağlık ofislerini her branştan hekim, kullanım amaçlarına uygun olarak şekil ve büyüklüklerini seçebilmekte ve kendi kullanımlarına göre tasarlayabilmektedir.

Meditown Yönetimi olarak tüm alt yapısı ruhsata esas yönetmeliklere uygun olarak hazırladığımız sağlık ofislerinde hekimlerimize idealin çok ötesinde bir çalışma ortamı sunuyoruz.

60 metrekareden 293 metrekareye kadar farklı tipte sağlık ofislerimizle değişen ihtiyaçlara uygun modern çözümler sunduğumuz Meditown’da, ortak kullanım alanı hizmetlerimizle hem hekimlerimize hem de hasta ve hasta yakınlarına standartların üzerinde kaliteli hizmet alanı sunmayı vazgeçilmez görüyoruz.

Sağlık ofisleri Sağlık Bakanlığı’nın muayenehane açma yönetmeliğindeki şartlara tam olarak uygun mu?

Yeni nesil sağlık deneyimleri için ‘Çözüm Ortağınız’ anlayışımız doğrultusunda öncelikli olarak hekimlerimizin yeni muayenehane açma yönetmeliğinde karşılaması gereken tüm koşulları göz önünde bulundurarak muayenehanelerimizi, Sağlık Bakanlığı’nın ayakta teşhis ve tedavi yönetmeliğine tam uygun olarak inşa ettik.

Böylece ruhsat sürecinin hızlı sonuçlanması için gerekli tüm koşullar sağlanmıştır.